Outsources and collaborators

Anhörigstöd, Göteborgs kommun

British Psychology Society, www.bps.org.uk

Diakonhjemmet, Oslo, www. www.diakonhjemmet.no

East Side Institute, www.eastsideinstitute.org

Enfoque Ninez, www.enfoque.org.py

Ersta Sköndal Bräcke Högskola, www.esh.se

Fundaces, www.fundaces.com

Hearing Voices Network, www.hearing-voices.org

Integrativ medicin, www.integrativ-medicin.se

International Institute for Psychiatric Drug Withdrawal, www.iipdw.com

Jan Pålsson AB, www.janpalsson.se

Lena Runge, www.lenarunge.com

MadinAmerica, www.madinamerica.com

MadinSpain, www.madinspain.com

Medicinfritt tillbud, Tromsö

Metalog, www.metalog.dk

Narrativ medicin, www.narrativmedicin.se

Open Dialogue Keropudas Torneå, www.open-dialogue.net

Patricia Tudor-Sandahl, www.tudorsandahl.se

Psycovery, Köpenhamn, www.psycovery.com

Psykiatrin, Kungälv

Psykovision, www.psykovision.dk

RFHL, Uppsala, www.rfhl.se/lokalt/rfhl-uppsala

Sociala Frågan, www.facebook.com/SocialaFragan

Stockholms Dramatiska Högskola, www.uniarts.se/om-skh/stockholms-dramatiska-hogskola

Suzanne Osten,  www.suzanneosten.se

Taos Institute, www.taosinstitute.net

The Council for Evidence-based Psychiatry, www.cepuk.org

Unga Klara, www.ungaklara.se

University of Bedfordshire www.beds.ac.uk/pdsp

Samt en rad verksamheter inom social sektor i Sverige, både socialtjänst och stiftelser/privata verksamheter

globe-background